W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wielki szczęścia łut - czyli benefis 60-lecia pracy artystycznej Mariana Josicza

Wielki szczęścia łut - czyli benefis 60-lecia pracy artystycznej Mariana Josicza
Data rozpoczęcia 2015-06-21
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Akademicka 15
Kategoria Spektakl

Sezon artystyczny 2014/2015 to dla Teatru Muzycznego czas ewolucji i wykorzystania doświadczenia, które nabyte zostało funkcjonowaniem poza siedzibą. Mimo uciążliwych warunków udało się zagospodarować peryferia , na które kultura instytucjonalna dociera niezwykle rzadko. To swoiste wyciszenie sprzyja autorefleksji, której efektem były wydarzenia łamiące schematyczne i stereotypowe podejście do teatru muzycznego i jego potencjału. Zrealizowaliśmy cztery premiery, w tym niezwykle rzadki i wysmakowany musical Jerzego Wasowskiego „Machiavelli”, nastrojowy i magnetyczny spektakl Artura Barcisia „Trzy razy Piaf” oraz dwa koncerty angażujące to, co aktualne, atrakcyjne i artystycznie doskonałe, czyli „Fantastyczny Koncert” z muzyką z filmów fantasy i science fiction oraz „Czas Honoru”, z muzyką serialową autorstwa Bartosza Chajdeckiego. Zainicjowaliśmy również interaktywny cykl spotkań z najmłodszymi „Grambajki”, które dosłownie wciągają małych widzów na scenę. Nowe otwarcie Teatru stało się faktem, ale nie byłoby ono możliwe dzięki najlepszej publiczności, jaką możemy sobie wymarzyć. Dlatego pragniemy zaprosić Państwa na uroczysty finał, podczas którego uczynimy głęboki ukłon w stronę naszych korzeni, a to wszystko za sprawą artysty, bez którego Teatr Muzyczny w Lublinie nie byłby tą sceną, którą pokochały kolejne pokolenia i tysiące melomanów.

Mowa oczywiście o Marianie Josiczu - człowieku instytucji, o którym Ryszard Zarewicz pisał już w 2008 roku: „Przeżył w tym teatrze czterech prezydentów państwa, dwa ustroje społeczne i kilku dyrektorów. Publiczność jest przekonana, że zaśpiewa dla niej jeszcze na stulecie tej sceny.” Złoty chłopak z Lubelskich Bronowic, który zwiedził kawałek artystycznego świata, jednak sercem zawsze pozostał w rodzinnych stronach, stanowiąc znak rozpoznawczy i jedną z charakterystycznych twarzy lubelskiej operetki. W ten szczególny wieczór wodzić będziemy wzrokiem za najznakomitszymi wcieleniami operetkowej literatury z „Księżniczką Czardasza”, „Wesołą Wdówką”, „Baronem Cygańskim” i „Zemstą Nietoperza” na czele. Pojawi się również artystyczna zapowiedź przyszłego sezonu. Zobaczymy na scenie artystów młodszego i starszego pokolenia, którzy z towarzyszeniem orkiestry, chóru i baletu oddadzą śpiewny hołd gwieździe, której blask rozświetlał ponurość topornej PRL-owskiej rzeczywistości. Nie zabraknie samego Mariana Josicza, który po raz kolejny udowodni (tak jak zrobił to na niedawnym jubileuszu „Skrzypka na Dachu”), że jest wciąż artystą, którego warsztat i sceniczne wyczucie stanowią inspirację dla artystów i źródło wzruszeń dla publiczności.

Koncert niniejszy będzie również doskonałą okazją do podziękowań dla naszych partnerów, patronów i mecenasów, a także uhonorowaniem publiczności, tradycyjnie w osobie najaktywniejszego widza.

Występują:
Soliści, chór, balet, orkiestra oraz zaproszeni goście

SEKTOR I
Bilety 60,00 zł
Bilety ulgowe 50,00 zł
SEKTOR II
Bilety 55,00 zł
Bilety ulgowe 45,00 zł
DOSTAWKI
Bilety 50,00 zł
Bilety ulgowe 40,00 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej