W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Witamy w Lublinie" - kulturalny Lublin

"Witamy w Lublinie" - kulturalny Lublin
Data rozpoczęcia 2008-10-13
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spotkanie

W ramach projektu "Witamy w Lublinie" organizatorzy zapraszają na spacer po lubelskich instytucjach kultury. Uczestnicy projektu spotykają się z ciekawymi ludźmi, którzy tworzą lubelską kulturę. Spacer zaczyna się od Akademickiego Centrum Kultury "Chatki Żaka", gdzie przedstawiciel Orkiestry św. Mikołaja, jednej z najbardziej znanych kapel folkowych w kraju opowie o działalności zespołu. Potem uczestnicy przejdą do Przestrzeni Działań Twórczych "Tektura", gdzie Szymon Pietrasiewicz powie dlaczego warto przychodzić do Tektury. Kolejnym punktem wycieczki będzie Centrum Kultury, tam uczestnicy zobaczą się z Andrzejem Rusinem z Kinoteatr Projekt, Justyną Jasłowską z Pracovni off oraz Rafałem Kozą Kozińskim z Ośrodka Animacji Kultury. Z Centrum Kultury uczestnicy pójdą do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, gdzie Krzysztof Księski z Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki "Cytadela Syriusza" opowie o Falkonie, imprezie dla miłośników fantastyki, która odbędzie się w Lublinie, w dniach 14-16 listopada. Przedostatnią instytucją na trasie będzie Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice, a spacer zakończy się w Bramie Grodzkiej, gdzie mieści się siedziba Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN."

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Środki Przejściowe PL2005/017-488.01.01.01.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej