W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

WOLNOŚĆ! Kryzys migracyjny a prawa człowieka

WOLNOŚĆ! Kryzys migracyjny a prawa człowieka
Data rozpoczęcia 2022-03-17
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkanie i rozmowę z Anną Dąbrowską i Piotrem Skrzypczakiem, którzy od 2004 roku współtworzą lubelskie Stowarzyszenie Homo Faber działające na rzecz praw człowieka wspierające cudzoziemców, migrantów i uchodźców w Lublinie.

Od mniej więcej dekady w Europie trwa narastający kryzys uchodźczy, który stanowi ogromne wyzwanie nie tylko dla władz i polityków europejskich, ale i dla nas wszystkich jako obywateli. Kryzys ten, którego stawką są w rzeczywistości miliony żyć ludzkich, bezwzględnie ujawnia nasze uprzedzenia, słabości i nieprzygotowanie do zaistniałej, rozwijającej się sytuacji.

O gościach wydarzenia:

Anna Dąbrowska – ukończyła Szkołę Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Instytutu Nauk Prawnych PAN, a także kurs trenerski Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP). W Homo Faber koordynuje Program Integracja, gdzie zajmuję się tworzeniem systemowych rozwiązań integracyjnych na poziomie lokalnym. Przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. integracji migrantów i migrantek w Lublinie stanowiącego ciało doradcze Prezydenta Miasta Lublin. Trenerka prowadząca szkolenia z praw człowieka, antydyskryminacji, wrażliwości kulturowej. Od 2016 roku współpracuje ze Związkiem Ukraińców w Polsce, oddział w Przemyślu. Członkini Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy, laureatka Nagrody Fundacji im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego (2018) oraz Wolontariuszki Roku Lubelszczyzny (2021).

Piotr Skrzypczak – skończył dziennikarstwo na Wydziale Politologii UMCS w Lublinie. Od 1997 r. w Amnesty International – trzykrotny członek zarządu polskiej sekcji. Absolwent Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Współzałożyciel Stowarzyszenia Homo Faber. Prowadzi szkolenia z praw człowieka, antydyskryminacji, przeciwdziałania przemocy rówieśniczej, a także z tworzenia i pracy organizacji pozarządowych i partycypacji społecznej. Wykładowca w Katedrze Stosunków Międzynarodowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Od 2018 r. współpracuje z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy systemowym programie działań antyprzemocowych w stołecznych szkołach. Prowadzi warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli z zakresu diagnozowania, przeciwdziałania i reagowania na przemoc rówieśniczą. Mediator z dyplomem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej