W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wschodni Express
Data rozpoczęcia 2015-07-11
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Bazylika Drzewa Krzyża Świętego i klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9
Kategoria Spotkanie

WSCHODNI EXPRESS - cykl spotkań i debat z pisarzami, artystami i intelektualistami z krajów Europy Wschodniej. 
Jedną z największych przeszkód w rozwijaniu współpracy kulturalnej, przezwyciężeniu barier kulturowych i pokonaniu stereotypów na temat kultur państw Europy Wschodniej jest bariera językowa. Podczas gdy ta bariera nie jest większym zagrożeniem dla innych obszarów praktyk kulturowych (muzyki, sztuk wizualnych), rzutuje ona przede wszystkim na recepcję literatury, a także na szeroko rozumianą sferę wymiany idei. W tym roku podczas dyskusji chcemy szczególnie zaakcentować kontekst ormiański oraz porównać sytuację muzyki niezależnej w Polsce i w Czechach.  
W ramach cyklu odbędą się również spotkania z artystami biorącymi udział w Festiwalu, podczas których będzie można porozmawiać na temat ich doświadczeń, refleksji i inspiracji.