W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wschodni Express: „Media społecznościowe. Bezpieczny czy niebezpieczny front wojny?”

Wschodni Express: „Media społecznościowe. Bezpieczny czy niebezpieczny front wojny?”
Data rozpoczęcia 2022-07-09
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Bałagan, ul. Grodzka 5a – patio
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Spotkanie odbędzie się w j. polskim i ukraińskim.

Z Kateryną Babkiną rozmawiać będzie Mariana Kril.
Media społecznościowe dla większości z nas stanowią stały element codziennego życia. Facebook, Instagram, Twitter to te najbardziej popularne. Co, jeśli korzystanie z tych mediów może okazać się niebezpieczne? W jakim znaczeniu? Czy media społecznościowe są frontem wojny? Czy treści wojenne (zdjęcia, nagrania) powinny zostać cenzurowane? Jak radzić sobie z dezinformacją? Uczestniczki rozmowy zastanowią się, jaka jest rola mediów społecznościowych podczas trwania wojny.

Kateryna Babkina (ur. 1985 roku w Iwano-Frankiwsku) – znana ukraińska pisarka, dziennikarka, scenarzystka i menedżerka kultury. Autorka kilku tomików poezji (debiut Ognie św. Elma, 2002), powieści Sonia,2013; zbiorów opowiadań, książek dla dzieci, a także scenariuszy filmowych oraz sztuki Hamlet Babylon wystawianej w Kijowie, Genewie i Wiedniu. Jej twórczość tłumaczona jest na angielski, czeski, francuski, hiszpański, niemiecki, szwedzki, rumuński, rosyjski i hebrajski. W 2017 r., nakładem wydawnictwa Warsztatów Kultury w Lublinie, ukazał się zbiór opowiadań Szczęśliwi nadzy ludzie (wyd. ukr. 2016), który był pierwszą książką Kateryny Babkiny wydaną w Polsce. W 2021 r., za książkę Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek, została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej „Angelus”.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2022.