W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wschodnioeuropejski Konkurs Etiud Nowocyrkowych | Dzień pierwszy

Wschodnioeuropejski Konkurs Etiud Nowocyrkowych | Dzień pierwszy
Data rozpoczęcia 2022-10-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Fundacja Sztukmistrze, Centrum Spotkania Kultur
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

W dniach 7-9 października będziemy mogli kibicować artystom i artystkom cyrkowym z Europy Wschodniej w ich zmaganiach o nagrodę główną oraz nagrody specjalne, w tym za najlepszy trick i nagrodę publiczności. Przed nami Wschodnioeuropejski Konkurs Etiud Nowocyrkowych "Cyrkulacje" organizowany przez Fundację Sztukmistrze w partnerstwie z Centrum Spotkania Kultur.

13 konkursowych etiud

Podczas Wschodnioeuropejskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych  “Cyrkulacje” w Lublinie o zwycięstwo walczyć będą cyrkowi artyści i artystki z Polski, Litwy, Finlandii, Estonii i Ukrainy. Oto ich pełna lista:

  1. Rodion Drahun, Ukraina, żonglerka
  2. Alina Grishkova, Ukraina, akrobatyka powietrzna
  3. Jeka Dehtiarov, Ukraina, koło cyra
  4. Vilma Suuraho, Finlandia, lina pionowa
  5. Kadri Hansen, Estonia, akrobatyka powietrzna
  6. Saila Jantunen, Finlandia, lina
  7. Daina Nos, Ukraina, stanie na rękach
  8. Jakub Długosz, Polska, żonglerka
  9. Lyla Goldman, USA/Litwa, akrobatyka powietrzna
  10. Emilia Dawiec, Polska, akrobatyka powietrzna
  11. Filip Bogusławski, Polska, akrobatyka powietrzna
  12. Dmytro Kulyk, Ukraina, chinese pole
  13. Duet KuMy, Polska, żonglerka

Za każdą osobą, która wybiera karierę cyrkową stoi zupełnie inna historia. Vilma, wszechstronnie uzdolniona artystka, w powietrzu odnajduje swoje artystyczne ja. Wierzy, że celem życia jest ciągła nauka, a jako dziecko chciała zostać lekarką w organizacji Lekarze Bez Granic.

Rodion od dziecka chciał być artystą - najpierw muzykiem, później aktorem, kiedyś dla żartu powiedział, że może nawet klaunem. Przewrotność świata sprawiła, że jako piętnastolatek rozpoczął naukę w Kijowskiej Akademii Cyrkowej, w klasie pantomimy, skąd jednak przeszedł do klasy żonglerskiej.

Jeka w dzieciństwie chciał zostać weterynarzem, jednak został… tancerzem. Podczas pierwszego kontraktu poznał grupę cyrkowców, wśród których pojawił się rekwizyt, dla którego stracił głowę - koło Cyra.

Z kolei pierwszym rekwizytem Jakuba były mandarynki, a tata pierwszym trenerem żonglerki. Jednak, jak sam mówi, dopiero podczas jednej z konwencji żonglerskich "wpadł do króliczej nory kuglarskiego świata".

Kto z nich przekona jury i publiczność w Lublinie? Kto wyjedzie z laurem zwycięstwa? To wszystko rozstrzygnie się w ten weekend. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej