W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wschody – Laureaci Festiwalu, Poniedzielski&Podsiadło

Wschody – Laureaci Festiwalu, Poniedzielski&Podsiadło
Data rozpoczęcia 2016-04-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACK UMCS “Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16
Organizator Fundacja Absolwentów UMCS, Akademickie Radio Centrum
Udział Płatny
Koszt udziału 35zł/50 zł w przedsprzedaży; 50zł/60 zł podczas festiwalu
Kategoria Festiwal

V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej „Wschody”  – Laureaci Festiwalu,  Poniedzielski & Podsiadło

Poniedzielski i PodsiadłoZabawna słowna ociężałość, bystra i trafna satyra oraz świetna muzyka podwójnie wypełnią Chatkę Żaka podczas finałowego koncertu Wschodów. 17 kwietnia o godz.18.00 rozpocznie się muzyczne podsumowanie  jubileuszowego weekendu festiwalu.
 Wystąpią laureaci konkursu oraz magiczny duet:  Andrzej Poniedzielski i Dawid Podsiadło.

Andrzej Poniedzielski do swojego koncertu “May Way” znalazł kompana, który zdaje się być jego bliźniakiem scenicznym. Nieco młodszym, to i trochę żywszym. Fakt, że Dawid Podsiadło wkroczył na ścieżkę muzyczną później, dodaje wartości dojrzałej i sentymentalnej muzyce Poniedzielskiego - odświeża ją i wprowadza w wymiar bardzo świadomego dialogu międzypokoleniowego.Usłyszymy piosenki solo i w duecie. Andrzej Poniedzielski zatrzyma nas na chwilę, przypominając swoje marzenia, tęsknoty i miłości - poezję życia.
Dawid Podsiadło wzbogaci tę wspominkową wizję o swoją perspektywę. Zaśpiewa teksty Poniedzielskiego w nowych aranżach muzycznych, nie zabraknie i jego autorskich utworów.
Śmiało można rzec, że to koncert, który świetnie wpisuje się w ideę festiwalu Wschody. Pośród mody na “wrażliwe śpiewanie”, młodych songwriterów z gitarami, którzy trafiają do współczesnego pokolenia, pokazuje, jak mocno są oni osadzeni w sztuce, która porywa od lat, a zamknięto ją w szufladzie z podpisem “otworzyć po pięćdziesiątce”.

Więcej informacji na stronach:
http://wschodyfestiwal.pl 
http://facebook.com/wschody

 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej