W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wszystko co nas otacza to dizajn! | Spotkanie z Ewą Solarz i Dawidem Ryskim

Wszystko co nas otacza to dizajn! | Spotkanie z Ewą Solarz i Dawidem Ryskim
Data rozpoczęcia 2017-12-06
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, Próba Cafe, ul. Grodzka 5a
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z Ewą Solarz, autorką książek „Ilustrowany elementarz dizajnu” i „Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu” oraz Dawidem Ryskim, grafikiem i ilustratorem.

„Dizajn jest wszędzie! Drogi rodzicu, drogi dzieciaku, czy myśleliście o tym, jak powstały rzeczy, które mamy wokół siebie? Kto zdecydował, jak mają działać, z czego mają być zrobione i jak mają wyglądać? Kto je zaprojektował? Bo właśnie na tym polega projektowanie, czyli dizajn. A zaprojektowane jest naprawdę wszystko: i rzeczy bardzo małe, jak spinacz do papieru, i te bardzo duże, jak samolot; i te zwyczajne, jak wiadro, i eleganckie jak perfumy; i rzeczy do ubrania, jak trampki, i do jedzenia, jak cukierki. Wszystko! 100 rzeczy obejrzycie w elementarzu, tysięcy pozostałych szukajcie wokół siebie. Nasza książka też została zaprojektowana. 25 ilustratorów przygotowało po cztery rysunki, każdy wymyślił je inaczej. Potem grafik zaprojektował, jak to wszystko ładnie i funkcjonalnie złożyć w całość. Obok obrazków znajdziecie informacje o autorach ilustracji oraz twórcach rzeczy, które przedstawiają. Przyjemnego oglądania i odkrywania wszędobylstwa dizajnu!” – Ewa Solarz

Podczas spotkania organizowanego przez Warsztaty Kultury w Lublinie będzie można kupić książki Ewy Solarz „Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów” oraz „Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów”. Wydane przez wydawnictwo Wytwórnia publikacje są obowiązkową pozycją na półkach młodych i tych trochę starszych odkrywców światowego oraz polskiego dizajnu.

Ewa Solarz – kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci „D.E.S.I.G.N.” (Wydawnictwo Dwie Siostry), „Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu” i „Ilustrowany elementarz dizajnu” (Wytwórnia), „Pan Nowoczesny” (Muzeum Miasta Gdyni). Przez wiele lat dziennikarka i redaktor naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich, dziś zajmuje się popularyzacją polskiego dizajnu w kraju i zagranicą. Jest kuratorem szeregu projektów i wystaw związanych z ilustracją książkową, ekologią i designem, tworzy i prowadzi warsztaty i lekcje. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Narodową Galerią Zachęta, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Muzeum Miasta Gdyni, Galerią Arsenał w Białymstoku, Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, Instytutem Polskim w Sztokholmie. Współzałożycielka Otwartego Klastra Dizajnu Wilk.

Dawid Ryski – artysta grafik, ilustrator, muzyk. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Znany również jako Talkseek. Wraz z żoną Anulą Ryską tworzy kolektyw rysowników Pinata Unique. Perkusista w zespołach The Feral Trees i Hidden World. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz miał kilka wystaw indywidualnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Mieszka i pracuje w Puławach.

Spotkanie realizowane jest w ramach tegorocznej odsłony projektu Patterns of Europe | Wzory Europy.

W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń. Warsztaty Kultury w Lublinie współtworzą program obchodów tego wielkiego lubelskiego święta.