W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wszystko się ułoży - Mozaika dla Węglina| konsultacje projektu mozaiki

Wszystko się ułoży - Mozaika dla Węglina| konsultacje projektu mozaiki
Data rozpoczęcia 2016-09-11
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Organizator Społeczna Pracownia Mozaiki
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Cykl warsztatów „Wszystko się ułoży”, przygotowany przez Społeczną Pracownię Mozaiki we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury „Węglin”! Spotkania to okazja do rozmów o dawnym i współczesnym Węglinie oraz do wspólnego zaprojektowania i wykonania mozaiki, która będzie eksponowana w przestrzeni publicznej dzielnicy Węglin.

Warsztaty poprowadzi Hanna Radziejowska oraz członkowie Społecznej Pracowni Mozaiki.

Terminy spotkań:

10.09, godz. 11:00 - 13:00 – warsztaty dotyczące koncepcji mozaiki
11.09, godz. 16:00 - 18:00 – konsultacje projektu mozaiki
22.09, godz. 17:00 - 19:00 – otwarte warsztaty mozaikarskie, wspólne wykonywanie mozaiki
24.09, godz. 11:00 - 13:00 – prace montażowe
25.09, godz. 16:00 - wernisaż

Na wszystkie warsztaty - WSTĘP WOLNY. Działanie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych, bez ograniczeń wiekowych. Małoletnie dzieci mogą brać udział w projekcie pod opieką dorosłych.

Pomiędzy 10.09 a 22.09 w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” prowadzona będzie również zbiórka materiałów, które zostaną wykorzystane w mozaice: płytek glazurowych, ceramiki, talerzy czy luster. Stan techniczny przedmiotów nie ma znaczenia.

„Wszystko się ułoży” to cykl warsztatów koncepcyjnych i mozaikarskich przygotowany przez Społeczną Pracownię Mozaiki, w ramach którego w przestrzeni publicznej Lublina pojawią się nowe mozaiki, w całości przygotowane razem z mieszkańcami trzech dzielnic miasta. Projekt przygotowany we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury „Węglin”, Dzielnicowym Domem Kultury „Czuby Południowe” oraz Domem Słów.

Zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin 

Hanna Radziejowska - doświadczona koordynatorka, kuratorka, producentka i scenarzystka projektów kulturalnych i muzealniczych. Absolwentka Instytutu Historii UW. Pracowała w warszawskich instytucjach kultury i warszawskim samorządzie, m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, Domu Spotkań z Historią, Centrum Nauki Kopernik, Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Muzeum Warszawy. Zrealizowała, m.in. „REBLOK Blokowiska Reaktywacja”, seminarium polsko-niemieckie „Kultura Pamięci w Polsce i w Niemczech w XX wieku”; współtworzyła trzy edycje Festiwalu Niewinni Czarodzieje; prowadziła projekty wydawnicze: „Przewodnik po Warszawie filmowej”, „Przewodnik po warszawskich blokowiskach”, Antologia komiksu „44”. Współtworzyła gry miejskie i spotkania tematyczne poświęcone Warszawie. Od kwietnia 2013 r. do listopada 2015 r. kierowniczka Muzeum Woli, oddziału Muzeum Warszawy. Jest autorką realizowanego w nim programu „Laboratorium miasta” oraz „Laboratorium muzeum” (www.laboratoriummuzeum.pl), w tym m.in. Sali Jednego Eksponatu. Kuratorka wystawy „Reinefarth w Warszawie. Dowody zbrodni”, „Pamiętnik massażystki, czyli przestrzenie intymne Warszawy przełomu XIX i XX w.”.

Społeczna Pracownia Mozaiki - niezależny kolektyw artystyczny, którego głównym polem działania jest współtworzenie z lokalnymi społecznościami mozaik w przestrzeni publicznej. To również grupa przyjaciół, która wspólną przygodę rozpoczęła w 2015 roku przy projekcie „Lokatorzy” Fundacji Teren Otwarty w przestrzeni osiedla im. Juliusza Słowackiego w Lublinie. Pracownia jest miejscem, gdzie powstają nowe realizacje, gdzie dużo dyskutuje się o mozaikach, które już istnieją, gdzie wiele mówi się o przestrzeni wspólnej i jakości życia w mieście.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej