W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wycieczka z przewodnikami PTTK Lubelskim Szlakiem Niepodległośc

Data rozpoczęcia 2018-11-11
Godzina rozpoczęcia 13:30
Organizator Przewodnicy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Przewodnicy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego rokrocznie włączają się do obchodów Święta Niepodległości w Lublinie, organizowanych przez Urząd Wojewódzki i Komitet Honorowy Obchodów. W tym roku zapraszają między innymi do skorzystania z bezpłatnej wycieczki z przewodnikami PTTK Lubelskim Szlakiem Niepodległości. 

Trasa spaceru obejmuje m.in. następujące obiekty i miejsca: Pomnik Obrońców Lwowa,  Zamek, w którym w latach 1826 - 1915 funkcjonowało więzienie carskie , a przez kolejne 3 lata - austriackie,  galeria malarstwa batalistycznego w Muzeum Lubelskim, kamienica Arnsztajnów na Starym Mieście przy ul. Złotej 2 - siedziba Polskiej Organizacji Wojskowej,  Pl. Katedralny -  miejsce defilady oddziałów legionowych w dniu 30 lipca 1915 roku i w listopadzie 1918 roku, Ratusz Miejski, na którym widnieją tablice poświęcone legionistom, kamienica nr 38 na Krakowskim Przedmieściu - miejsce urodzenia  legionisty, pisarza Andrzeja Struga, Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i Pomnik Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim oraz Pałac Lubomirskich - miejsce posiedzenia w dniu 7 listopada 1918 roku Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej pod przewodnictwem premiera Ignacego Daszyńskiego. 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne