W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład Andrzeja Gila "Pod wspólnym niebem"

Wykład Andrzeja Gila "Pod wspólnym niebem"
Data rozpoczęcia 2009-06-26
Godzina rozpoczęcia 12:00
Kategoria Wykład

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego zaprasza na na wykład prof. Andrzeja Gila z Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej "Pod wspólnym niebem" połączony z prezentacją filmu w reż. Grzegorza Górnego „Pod wspólnym niebem. Litwini”.

Film „Pod wspólnym niebem. Litwini” został zrealizowany w 2008 roku przez Grzegorza Górnego i jest częścią cyklu filmowego pt. "Pod wspólnym niebem". Każdy z 25-minutowych odcinków cyklu pokazuje dzieje jednej z mniejszości narodowych, zamieszkujących historyczne obszary Rzeczypospolitej. W filmach wyeksponowano wkład mniejszości narodowych do kultury i tradycji polskiej.
Film „Pod wspólnym niebem. Litwini” udostępniło Muzeum Historii Polski.

Goście spotkania będą mogli ponadto zwiedzić wystawę „Na sąsiedzi. Liwa”, przygotowaną ze zbiorów Biblioteki, a towarzyszącą obchodom 440. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej