W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład Dominiki Sergiej "Obraz gotowany, czyli rzecz o sztuce kulinarnej i malarstwie"

Wykład Dominiki Sergiej "Obraz gotowany, czyli rzecz o sztuce kulinarnej i malarstwie"
Data rozpoczęcia 2014-02-26
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Wykład

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, Instytut Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wykład Dominiki Sergiej "Obraz gotowany, czyli rzecz o sztuce kulinarnej i malarstwie"

Pokarm pobudza nasze kubki smakowe, rozbudza zmysły, ożywia ciało i umysł. Jest niezbędny do podtrzymania naszego istnienia. Z przygotowaniem posiłków wiąże się wiele rytuałów oraz tradycji. Karmiąc i gasząc nasze pragnienia fizyczne możemy zaspokajać też nasze wrażenia estetyczne poprzez formę podania, kompozycję. Czy i w jakich kontekstach żywność pojawia się w malarstwie? Z jakimi motywami związane jest ukazywanie jedzenia w sztuce? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi podczas wykładu zatytułowanego: "Obraz gotowany, czyli rzecz o sztuce kulinarnej i malarstwie", którego inspiracją stały się podróże po świecie sztuki.

Cykl wykładów zadedykowany jest pamięci prof. Małgorzaty Kitowskiej-Łysiak i prof. Elżbiety Wolickiej-Wolszleger. Powtórzenie wykładu zaplanowane na 4 marca w siedzibie Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.