W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład: Fotografia jako dokument historii. Casus Władysława Sławnego

Wykład: Fotografia jako dokument historii. Casus Władysława Sławnego
Data rozpoczęcia 2022-01-12
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Instytutem Nauk o Kulturze UMCS zaprasza na kolejny wykład z historii sztuki. Edycja 2021/2022 nosi tytuł „Dzieło sztuki jako zwierciadło historii”.

Piotr Majewski
Fotografia jako dokument historii. Casus Władysława Sławnego

Wykład przybliża sylwetkę i osiągnięcia Władysława Sławnego (1907—1991), polskiego fotografa związanego w pierwszych latach po II wojnie światowej z paryską „Gazetą Polską”, następnie z krajowym czasopismem „Świat”, w końcu z wydawanym w Paryżu ilustrowanym czasopismem polonijnym „Tygodnik Polski”. Prezentacja wybranych obszarów aktywności Sławnego, głównie dotyczących polskiego życia kulturalnego we Francji, jest dogodnym punktem wyjścia do refleksji na temat fotografii dokumentalnej i pojęcia reportażu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej