W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład: Kolejny Batman? Czyli o nośności mitu Mrocznego Rycerza i różnych jego realizacjach

Wykład: Kolejny Batman? Czyli o nośności mitu Mrocznego Rycerza i różnych jego realizacjach
Data rozpoczęcia 2020-10-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce online
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | Kino CSK
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Akademia Kina CSK zaprasza na wykład w ramach Akademii Kina CSK zaprasza na wykład: Kolejny Batman? Czyli o nośności mitu Mrocznego Rycerza i różnych jego realizacjach | Kuba Koisz

To propozycja dla osób, które lubią kino i chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali. Akademia Kina CSK to regularne spotkania, podczas których w lekkiej i luźnej atmosferze poznajemy najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie. Cykliczne zajęcia zazwyczaj odbywają się online na platformie Zoom lub na żywo w CSK i składają się z wykładu oraz dyskusji. Udział w Akademii jest bezpłatny.

KUBA KOISZ - Co za dużo, to niezdrowo? To powiedzenie nie dotyczy chyba Batmana, bowiem Mroczny Rycerz jest wyciskany przez popkulturę jak mało który superbohater. Przyjmował twarz Bena Afflecka, Christiana Bale'a, Michaela Keatona, Adama Westa, morfował w polygonową facjatę z serii gier Arkham... Mało tego - właśnie czekamy na kolejną interpretację, w którą wcieli się Robert Pattinson. Czemu tak się dzieje? Odpowiedź "jest on po prostu popularny" wydaje się zbyt leniwa, żeby ktokolwiek mógł się nią zadowolić. Jakie atrybuty czynią Batmana socjologicznie i popkulturowo witalnym symbolem... no właśnie, symbolem czego?

Udział w webinarze jest bezpłatny - należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego >>>  
Link do wydarzenia, które odbywa się na aplikacji ZOOM, zostanie wysłany do osób zarejestrowanych w dniu, w którym odbywa się wykład.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej