W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład Piotra Piotrowskiego "Muzeum: od krytyki instytucji do instytucji krytycznej"

Wykład Piotra Piotrowskiego "Muzeum: od krytyki instytucji do instytucji krytycznej"
Data rozpoczęcia 2011-03-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Kategoria Wykład

Galeria Labirynt i Europejskie Kolegium Kultury

zapraszają na wykład

Piotr Piotrowski
Muzeum: od krytyki instytucji do instytucji krytycznej

23 marca, godz. 18. Trybunał Koronny.

Wykład zapowiadający najnowszą książkę Piotra Piotrowskiego dotyczy projektu muzeum krytycznego w perspektywie nowej muzeologii.

Piotr Piotrowski jest profesorem zwyczajnym w Zakładzie Historii Sztuki Nowoczesnej UAM. Od 1980 r. pracuje w Instytucie Historii Sztuki, gdzie w latach 1999-2008 pełnił funkcję dyrektora, a także kierownika Zakładu Historii Sztuki Nowoczesnej (1996-2009) oraz współredaktora „Artium Quaestiones” (1997-2009). Były dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie (2009-2010) oraz kurator Galerii Sztuki Współczesnej w Muzeum Narodowym w Poznaniu (1992-1997). Głównym obszarem jego badań jest społeczna i polityczna historia sztuki XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowej i Wschodniej. Piotr Piotrowski jest autorem książek, miedzy innymi: „Awangarda w cieniu Jałty. Sztuka w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 1945-1989”, „Sztuka według polityki. Od Melancholii do Pasji” oraz „Agorafilia. Sztuka i demokracja w postkomunistycznej Europie".

Europejskie Kolegium Kultury to inicjatywa, która zrodziła się w ramach projektu Lublin 2016 Europejska Stolica Kultury - Kandydat. Przy pomocy naszych ekspertów, Dragana Klaica, Rose Fenton i Krzysztofa Czyżewskiego przygotowujemy cykl wykładów otwartych, spotkań i warsztatów prowadzonych przez wybitnych specjalistów w dziedzinie kultury z całej Europy.

Celem Europejskiego Kolegium Kultury jest poszerzanie świadomości, podnoszenie jakości i zdobywanie kompetencji.

Jest to niepowtarzalna okazja dla wszystkich osób działających na polu kultury, zarówno profesjonalistów jak i amatorów do spotkania i wymiany doświadczeń. Projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom co do chęci nawiązywania kontaktów międzynarodowych, weryfikacji działań lokalnych w kontekście europejskim i włączania działań Lublina w jak najszerszy obieg kultury europejskiej.

Zorganizowano dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin.