W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład Stevana Vukovica, "Reclaiming Confiscated Histories: Art in the post-Yugoslav Context"

Wykład Stevana Vukovica, "Reclaiming Confiscated Histories: Art in the post-Yugoslav Context"
Data rozpoczęcia 2008-12-11
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie

Wykład Vukovica będzie dotyczył sztuki współczesnej w obszarze krajów byłej Jugosławii, jej szerszego, kulturalnego kontekstu. Koncentruje się na odrywaniu zagubionych mikrohistorii, które zostały zepchnięte na margines życia kulturalnego, opisuje strategie odzyskiwania ich i kształtowania świadomości wydarzeń, które miały miejsce na terenach dotkniętych konfliktem zbrojnym w latach 90. Prezentuje kwestie kluczowe dla artystów obszaru byłej Jugosławii - sztukę konceptualną, drążenie mitów modernizmu, problem przedstawialności traumy indywidualnej i zbiorowej. Wykładowi będzie towarzyszyć unikalny zbiór dokumentacji.

Stevan Vukovic (Serbia)
Urodzony 1968, kurator, teoretyk i krytyk sztuki. Od 2003 roku prowadzi warsztaty w zakresie sztuki w przestrzeni publicznej i nowych mediów w Centrum Kultury Studenckiej w Belgradzie, związany z Niezależnym Stowarzyszeniem Artystycznym Remont oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Artystycznych BAZA.


Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej