W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład "Trwanie wątków romantycznych w malarstwie I połowy XX wieku"

Wykład "Trwanie wątków romantycznych w malarstwie I połowy XX wieku"
Data rozpoczęcia 2011-02-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Lipowa 13, ul. Lipowa 13
Kategoria Wykład

Wykład wygłosi dr Jacek Jaźwierski.

Sztuka nowoczesna to nie tylko permanentne zrywanie więzów z przeszłością. Wykład otwiera perspektywę interpretacyjną, ujawniającą podobieństwa i powinowactwa malarstwa dwudziestego wieku ze sztuką romantyczną, i stawia pytanie o trwałość niektórych wątków tradycji malarskiej. Chodzi nie tyle o podobieństwa formalne – chociaż i te bywają zaskakująco bliskie – ile o kontynuację sposobu rozumienia sztuki, powinności artysty i modeli odbioru malarstwa.

Wykład odbędzie się w ramach całoroczej edycji otwartych wykładów z historii sztuki, zatytułowanych "Aktualność sztuki", zorganizowanych przez Instytut Historii Sztuki KUL, przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im.Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych.

Kontakt:
info@zacheta.lublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej