W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład "Z tradycją za pan brat"

Wykład "Z tradycją za pan brat"
Data rozpoczęcia 2011-02-07
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Lipowa 13, ul. Lipowa 13
Kategoria Wykład

Wykład "Z tradycją za pan brat? Stosunek malarzy współczesnych do dziedzictwa sztuki chrześcijańskiej" wygłosi mgr Krzysztof Przylicki.

Celem wystąpienia jest zaprezentowanie kolekcji sztuki religijnej ze zbiorów artystycznych Instytutu Historii Sztuki KUL. Główny akcent położony zostanie na dziełach artystów współczesnych - Jerzego Nowosielskiego i Adolfa Szyszko-Bohusza. Ich obrazy omówione zostaną na tle tradycji ikonograficznej sztuki Kościoła Wschodniego i Zachodniego. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak głęboko artyści sięgają do pokładów utartej tradycji ikonograficznej, a na ile ją trawestują. Prelekcja poparta prezentacją multimedialną.

Wykład odbędzie się w ramach całoroczej edycji otwartych wykładów z historii sztuki, zatytułowanych "Aktualność sztuki", zorganizowanych przez Instytut Historii Sztuki KUL, przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im.Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych.

Kontakt:
info@zacheta.lublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej