W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wykopki kartoflane
Data rozpoczęcia 2018-09-23
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/ 6 zł
Kategoria Pokaz

Motyki, kopaczki konne i inne tradycyjne narzędzia do zbioru ziemniaków pójdą w ruch przy okazji wykopków w lubelskim skansenie.

W niedzielę, 23 września na pokazach tradycyjnych wykopków kartoflanych w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można zobaczyć różne sposoby kopania kartofli: ręczne przy użyciu motyk i mechaniczne przy pomocy kopaczki konnej. W stodole w zagrodzie z Żabna zaprezentowane zostaną maszyny, narzędzia, kosze i worki używane do zbioru ziemniaków na Lubelszczyźnie w XIX i  XX w. Z kolei w chałupie z Niemiec gospodynie z Woli Osowińskiej pokażą jakie potrawy można przygotować z ziemniaków. Na dzieci będą czekały zajęcia plastyczne i quizy, w których motywem przewodnim będzie ziemniak. Ponadto dla przybyłych w tym dniu do skansenu przygotowano trochę zabawy przy ognisku w wąwozie nieopodal dworu z  Żyrzyna i degustację pieczonych kartofli przy akompaniamencie ludowej kapeli.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej