W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2016-09-25
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 6 zł
Kategoria Koncert

od godz. 11.30
Tradycyjne jesienne zbiory ziemniaków, wystawa narzędzi używanych do wykopków, ognisko, a w nim pieczone kartofle. W niedzielę, 25 września na pokazach tradycyjnych wykopków ziemniaczanych w lubelskim skansenie będzie można zobaczyć różne sposoby kopania kartofli: przy użyciu motyk i kopaczki konnej. W podcieniu chałupy z Urzędowa zaprezentowane zostaną tradycyjne narzędzia i pojemniki do ręcznego zbioru ziemniaków. Ponadto w chałupie z Niemiec będzie można skosztować przygotowywanych i sprzedawanych przez Gospodynie z Woli Osowińskiej tradycyjnych potraw z ziemniaków. Z myślą o dzieciach i rodzinach przygotowane zostały zabawy plastyczne i quiz na tematy ziemniaczane. Po pracy trochę zabawy przy ognisku w wąwozie przy dworze z Żyrzyna i degustacja pieczonych ziemniaków.

Z racji przypadającej w tym dniu akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, bilety wstępu do Muzeum wyniosą 6 zł.

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej