W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2017-09-24
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/ 6 zł; seniorzy (od 60 roku życia): wstęp bezpłatny
Kategoria Akcja

Jak wyglądały tradycyjne wykopki, przy użyciu jakich narzędzi wydobywano z ziemi te cenne bulwy i jak smakuje przed chwilą zebrany i upieczony w ognisku ziemniak, dowiemy się już w nadchodzącą niedzielę odwiedzając lubelski skansen.

W niedzielę, 24 września na pokazach tradycyjnych wykopków kartoflanych w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można zobaczyć różne sposoby kopania kartofli: ręczne przy użyciu motyk i mechaniczne przy pomocy kopaczki konnej. W stodole w zagrodzie z Żabna zaprezentowane zostaną maszyny, narzędzia, kosze i worki używane do zbioru ziemniaków na Lubelszczyźnie w XIX i  XX w. Z kolei w chałupie z Niemiec gospodynie z Woli Osowińskiej pokażą jakie potrawy można przygotować z ziemniaków. Po pracy czeka nas trochę zabawy przy ognisku w wąwozie nieopodal dworu z  Żyrzyna i degustacja pieczonych ziemniaków przy akompaniamencie ludowej kapeli

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej