W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wykopki w skansenie
Data rozpoczęcia 2019-09-22
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/ 6 zł
Kategoria Pokaz

Nadszedł czas na jesienne prace gospodarskie. Motyki, kopaczki konne i inne tradycyjne narzędzia do zbioru ziemniaków pójdą w ruch przy okazji wykopków w lubelskim skansenie.

W niedzielę 22 września w godzinach 11:30-17:00 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się wydarzenie Wykopki w skansenie. Na polu obsadzonym ziemniakami tuż przy zagrodzie z Żabna będzie można zobaczyć różne sposoby kopania kartofli: ręczne przy użyciu motyk i mechaniczne przy pomocy kopaczki konnej. Z kolei w chałupie z Niemiec gospodynie z Woli Osowińskiej zaprezentują tradycyjne potrawy z ziemniaków. Na dzieci będą czekały zajęcia plastyczne i quizy, w których motywem przewodnim będzie ziemniak. Ponadto dla przybyłych w tym dniu do skansenu przygotowano trochę zabawy przy ognisku w wąwozie nieopodal dworu z Żyrzyna i degustację pieczonych kartofli.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej