W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa: art. dekoracyjne
Data rozpoczęcia 2022-05-21
Data zakończenia 2022-07-29
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Galeria Biała
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa art. dekoracyjne to spotkanie dzieł 24. twórczyń i twórców wizualnych, projektantek i projektantów z Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Gdańska, Poznania, Puław i Lublina. Tytuł prezentacji odnosi się do pojęcia dekorowania, urządzania, udomowiania, ale przede wszystkim oswajania sztuki. Jest próbą namysłu nad takimi zagadnieniami i pojęciami jak: brak – nadmiar, współpraca – samowystarczalność, niezależność – kontekst, pożyteczność – nieprzydatność, miejsce prywatne – miejsce przypadkowe, chaos – ład, sztuka – dekoracja,  przeszłość – teraźniejszość, człowiek – przedmiot, kopia – oryginał. To również refleksja nad problemem ergonomii i użyteczności, ale także konsumpcjonizmu, ekologii i recyklingu.
 
Na wystawie znajdują się prace premierowe, dedykowane art. dekoracyjnym i przestrzeniom Galerii Białej oraz dzieła powstałe wcześniej, ale nigdy nie prezentowane w lubelskiej galerii.

Artyści i Artystki: Oliwia Beszczyńska, Marcin Chomicki, Grzegorz Drozd, Jacek Fijałkowski, Magdalena Franczak, Natalia Gruszecka, Hakobo, Maja Kitajewska, Jarosław Koziara, Danuta Krupska-Sołowiej, Danuta Kuciak, Alicja Łukasiak, Jan Mioduszewski, Monika Patuszyńska, grupa Pol/Sztyma/Wolna, Magdalena Rukasz, Dawid Ryski, Krzysztof Sołowiej, Kamil Stańczak, Mariusz Tarkawian, Marcin Zawicki, Agata Zwierzyńska. 
kuratorka wystawy: Anna Nawrot
 
W ramach projektu powstanie unikatowe wydawnictwo, którego premiera planowana jest w ostatnim dniu wystawy, czyli 29 lipca 2022 roku.
wystawa czynna do 29.07.2022 / wt.-sob. w godz. 12.00-18.00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej