W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa: "Bóg działa urokiem..."

Data rozpoczęcia 2014-10-01
Data zakończenia 2014-10-31
Miejsce Filia nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Bursztynowa 20
Kategoria Wystawa

Im dłużej przyglądam się światu, tym bardziej jestem przekonana, że żadne ludzkie osiągnięcie nie jest się w stanie równać z cudami stworzonymi przez Boga. Takim właśnie cudem biologii, estetyki i inżynierii są ptaki. A jeśli ich zdjęcia prezentowane na wystawie zachęcą kogoś do obserwacji także naszych rodzimych ptasich piękności, to ta ekspozycja spełni swoje zadanie.

Magdalena Niedziałek - rodowita lublinianka, żona Roberta, mama Oli, Agaty i Kacpra. Z wykształcenia polonistka, absolwentka Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie, z powołania nauczycielka, dla przyjemności - ornitolog-amator. Od zawsze interesowała się ptakami i to one, ich obserwacja, są dla niej najistotniejsze, a fotografia stanowi jedynie pomoc, jedno z mediów służących przekazywaniu wrażeń. Zdjęcia pokazane na wystawie to ułamek tego, co udało się zarejestrować podczas licznych wypraw oraz wyraz fascynacji autorki barwnym i różnorodnym światem ptaków.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne