W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa „Celowość/przypadkowość/przestrzenność”

Wystawa „Celowość/przypadkowość/przestrzenność”
Data rozpoczęcia 2012-07-03
Data zakończenia 2012-08-06
Kategoria Wystawa

W ramach projektu „Kiosk ze sztuką” Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" zaprasza na wystawę prac uczniów Gimnazjum nr 24 w Lublinie powstałych podczas warsztatów z Henrykiem Kusiem. W trakcie dwudniowych warsztatów dotyczących łączenia matematyki i sztuk wizualnych uczniowie stworzyli prace poświęcone zagadnieniom symetrii, teorii koloru oraz brył platońskich.

Henryk Kuś to artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się teorią i historią fotografii oraz komunikacją wizualną.

W warsztatach, pod opieką pani Jolanty Gawrylak, wzięli udział: Miłosz Buda, Ernest Szypuła, Karolina Woźniak, Monika Podolak, Witek Wójcik, Karolina Kaczmarek, Małgorzata Kuśmierczuk, Zofia Krupa, Estera Androsiuk, Maria Kurylcio.

„Kiosk ze sztuką” to projekt dedykowany dzielnicy Węglin - próba wniknięcia w przestrzeń, która dotąd pozbawiona była stałego kontaktu ze sztuką. Całość wydarzeń skupiona jest wokół budynku kiosku, jaki stanął przed Dzielnicowym Domem Kultury „Węglin”. Pojawią się w nim artyści z Polski i z zagranicy, których prace powstają na przecięciu dyscyplin, często mieszając się z nauką, muzyką, czy teatrem.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego