W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa: Damian Czerwiński "Mój świat"

Data rozpoczęcia 2017-11-01
Data zakończenia 2017-11-30
Miejsce Galeria Art Brut, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Malowanie jest dla mnie radością, malując jestem bardziej aktywny, staram się baczniej obserwować świat. To mnie wzbogaca, daje poczucie pewności siebie.

Damian Czerwiński

Damian Czerwiński urodził się w Lublinie w 1990 r. Mieszka w Żyrzynie. Jest absolwentem Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach. Mimo młodego wieku miał kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych, ma za sobą udział w znaczących konkursach plastycznych sztuki osób niepełnosprawnych, gdzie zdobywał wyróżnienia i nagrody, m.in. w 2016 r. został laureatem I Nagrody w Konkursie ,,Szukamy Nikifora” w Siedlcach.
Prezentowane na wystawie w lubelskiej Galerii Art Brut prace, to barwne rysunki o znamionach prac malarskich, wykonane techniką pasteli olejnych. Są to najczęściej weduty, rzadziej martwa natura. Przedstawiają głównie Polskę Wschodnią, abstrakcyjne weduty będące jednocześnie miejscem z najbliższego otoczenia artysty: dworki, kamienice, panoramy Żyrzyna, w którym mieszka, Kazimierz Dolny czyli miejsce lokalnego kultu, jest też przedstawienie pierwszego polskiego muzeum, perły architektury, czyli rotundy wchodzącej w skład zespołu pałacowo-parkowego przy Pałacu Czartoryskich - Świątynia Sybilli w Puławach i inne...
(...)
Prace Damiana pozwalają nam polubić małomiasteczkowość i jej folklor, architekturę drewnianą, słaniające się płoty, strzechy chałup... czyniąc z niej walor. Pozorny twórczy nieład sprzyja lepszemu odbiorowi, czyniąc go brakującym elementem kompozycji dzięki, któremu przedstawiane miejsca żyją w nas, tętnią życiem, pulsują...(...)
Agnieszka Wójtowicz
Kurator Galerii Art Brut

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne