W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: "do kwadratu" Agnieszka Wójtowicz

Wystawa: "do kwadratu" Agnieszka Wójtowicz
Data rozpoczęcia 2021-10-22
Data zakończenia 2021-11-21
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | City Project, poziom -1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Na wystawie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie artystka zaprezentuje kilka cyklów, każdy obraz jest w formie kwadratu. Inspiracje czerpie z najbliższego otoczenia, jej prace nawiązują do lokalnego Street artu pochodzącego z zaułków lubelskich dzielnic, przystanków, Starego Miasta.

Wydobywam jedynie z mroku ciemnego koloru problem, z którym chcę w danej chwili obcować, chcę go przedyskutować, przemyśleć, i który w danej chwili przeżywam.

Agnieszka Wójtowicz

Najnowszy cykl artystki to Anonimowi – obrazy ukazują ludzi z ulicy, gdzie czarno-biała spatynowana rzeczywistość przeplata się z kolorem. Jest to zarazem reportaż, powstały podczas wnikliwej obserwacji ulicy i tego, co jest jej stałym elementem.

Anonimowi to ludzie, którzy borykają się z problemami bezdomności, głodu, chorobą i brakiem pracy. Problem znany wydawałoby się od zawsze, jednak niechciany, niszowy, wyparty z naszej świadomości. Anonimowi żyją swoim życiem, jednoczą się, rzadko wychodzą poza swoje strefy.

Na wystawie zaprezentowany zostanie również cykl z 2018 roku Człowiek tłumu.Miasto, który obrazuje problem jednostki, człowieka, który poza miejskim tłumem gubi sens swego istnienia, rację bytu, równowagę.

Ciekawym zjawiskiem w twórczości artystki są płótna wykonane autorską i czasochłonną techniką, polegającą na wykropkowaniu całej płaszczyzny obrazu białym korektorem. I nie jest to tylko czysto mechaniczne wypełnienia płótna plamkami tej samej wielkości, lecz udana próba stworzenia zróżnicowanej płaszczyzny, żyjącej własnym, wewnętrznym życiem.

Wystawa realizowana jest w ramach stypendium artystycznego Marszałka Województwa Lubelskiego na 2021 r.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej