W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa "Dualizm znaku graficznego''

Wystawa "Dualizm znaku graficznego''
Data rozpoczęcia 2021-10-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Data zakończenia 2021-10-31
Miejsce MBP w Lublinie Filia nr 34, ul. Judyma 2a
Organizator MBP w Lublinie Filia nr 34
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa "Dualizm znaku graficznego'' w MBP w Lublinie w Filii nr 34 przy ul. Judyma 2a.
Autorem wystawy: Mariia Jerzyk (Zinchenko)

Wystawa prac graficznych składa się z dziewięciu prac, które zostały wykonane za pomocą jedenastu matryc graficznych. Cykl grafik jest podzielony na trzy zestawy po trzy prace, zatytułowane: Równowaga, Jedność i Dopełnienie. W każdym zestawie obecne są dwa pierwiastki – kobiecy „jin” i męski „jang”, które w połączeniu tworzą jeden wspólny, „doskonały” znak dualistyczny. Wszystkie matryce zostały wykonane w technice akwatinta UV.

Mariia Jerzyk (Zinchenko) - ur. w 1994 roku w Dniepropietrowsku (obecnie Dnipro), Ukraina. W 2014 ukończyła liceum architektury w rodzimym mieście, w tymże roku przyjechała do Lublina, żeby złożyć dokumenty na Wydziale Artystycznym UMCS na kierunek grafika warsztatowa. W 2020 roku studia zostały ukończone. Uczestniczka ponad 16-tu wystaw głównie w Polsce, także warsztatów i plenerów artystycznych.

W przeszłości baletnica baletu współczesnego interesuje się filozofią, kulturami starożytnymi, harmonią w przyrodzie do której też dąży, jogą, medycyną wschodnią i dietetyką.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej