W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa „Dziura w całym!” Bohdana Butenki

Wystawa „Dziura w całym!” Bohdana Butenki
Data rozpoczęcia 2019-09-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Data zakończenia 2019-09-28
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa  ma przypomnieć twórczość mistrza dziadkom, rodzicom i przedstawić ją dzieciom. Wszystkich zaskoczyć i zainspirować do odkrywania jej na nowo z nieco innej, przewrotnej perspektywy. Dziur w książkach mistrza nie brakuje, jak choćby ta wycięta w stronach jednej z książek – dziurka od klucza, przez którą można podejrzeć to, co zdarzy się za chwilę. Ekspozycja jest próbą przybliżenia szerszego spektrum twórczości ilustratorskiej Bohdana Butenki publiczności, ze szczególnym ukłonem w stronę najmłodszych. Jest zainspirowana jego sposobem myślenia o książce, bazuje na ciągłym dialogu z odbiorcą, wielowątkowości, przenikaniu się dwóch rzeczywistości: słowa i obrazu.

*Wystawa czynna dla zwiedzających w dniach od 14 do 28 września 2019 roku. Otwarta codziennie w godzinach 10:00-20:00 (oprócz poniedziałków). Wstęp bezpłatny.
Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, który do Lublina zawita w dniach 13-15 września 2019r.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej