Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa edukacyjna: W nocy o północy

Data rozpoczęcia 2016-11-16
Data zakończenia 2017-02-26
Miejsce Galeria Labirynt, Lublin, ul. Popiełuszki 5
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

W śnionym świecie wszystko jest możliwe. Mogą na przykład odwiedzać nas postaci z bajek bądź kolorowe potwory. Czasem jest to wizja mniej, a czasem bardziej realna. Niektóre marzenia senne są tak rzeczywiste, jak gdyby były wyjęte z codzienności.

Co dzieje się w głowach, kiedy śpimy? Czym są koszmary i skąd się biorą? O czym śnią artyści? Czy sztuka i sen są do siebie podobne? Na te pytania będzie można znaleźć odpowiedzi na nowej wystawie edukacyjnej pt. „W nocy po północy”, pełnej prac, w których można wypatrzeć tropy niecodziennych marzeń sennych. To także wyjątkowa okazja, aby przyjrzeć się niezwykłym wizjom snutym przez współczesnych twórców.

Prezentacja obejmuje dzieła Grzegorza Kowalskiego, Tomasza Kowalskiego, Katarzyny Kozyry, Zbigniewa Dowgiałły, Dominika Lejmana, Pauliny Sadowskiej. Są to prace ze zbiorów Galerii Labirynt oraz kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Na zwiedzanie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, a także szkolne i przedszkolne grupy zorganizowane. Każdemu dziełu towarzyszy opis. Dodatkowo, dla dzieci, które lubią zadania twórcze i zgadywanki przygotowaliśmy drukowany przewodnik po wystawie.

Wstęp wolny

Powiązane:

Galeria Labirynt

Najważniejsze wydarzenia cykliczne

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)