W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa Ewy Zarzyckiej "Od nie do tak. Twórczość z lat 1980 - 2010"

Wystawa Ewy Zarzyckiej "Od nie do tak. Twórczość z lat 1980 - 2010"
Data rozpoczęcia 2010-12-10
Data zakończenia 2011-01-06
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Kategoria Wystawa

Galeria Labirynt we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wystawę Ewy Zarzyckiej "Od nie do tak. Twórczość z lat 1980 - 2010" oraz na wystawę dokumentującą działalności Ewy Zarzyckiej ze zbiorów Mojego Archiwum Andrzeja Ciesielskiego.

Wystawa jest organizowana na okoliczność jubileuszu 30-lecia działalności artystki.
Ewa Zarzycka jest jedną z nielicznych twórczyń uprawiających tzw. „performance mówione”. Sztuką performance zajmuje się konsekwentnie od 1980 roku, a owe wystąpienia wygłaszane jako tekst autorski bądź utrwalone w formie zapisu - rysunku, stanowią rozpoznawalną cechę jej sztuki. Twórczość Ewy Zarzyckiej obejmuje również film autorski, video - dokumentacje (performance), teksty - rysunki, mapy - schematy, obiekty i instalacje artystyczne. Jest inicjatorką tzw. laboratoriów sztuki i autorką warsztatów artystycznych. Jej realizacje dotykają problemu tożsamości twórczej i procesu tworzenia, ujawniania i przekraczania stereotypów, zarówno w sztuce, jak i w szerszej, socjologicznej tkance współczesności, a zwłaszcza – środowiska artystycznego. Podkreśla wagę pracy koncepcyjnej, analitycznej, intelektualnej, na wzór stanu badań i metodologii pracy w laboratoriach naukowych. Wyróżnikiem indywidualności w jej postawie i praktyce artystycznej jest niewątpliwie zaprogramowany dystans, autorefleksja, autoironia, odniesienia do aktualiów z perspektywy kultury i jej tendencji mitotwórczych, kierowane do publiczności w formie sugestywnego przekazu i bezpośredniego kontaktu.

Wystawa czynna od 11 grudnia 2010 r. do 6 stycznia 2011 r. ; wtorek – niedziela, godz. 12:00 – 19:00.

Kuratorka wystawy: Jolanta Męderowicz

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej