W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa finisażowa Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Teatr w Obiektywie"

Wystawa finisażowa Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Teatr w Obiektywie"
Data rozpoczęcia 2016-02-29
Data zakończenia 2016-03-13
Miejsce ACK Chatka Żaka, ul. Idziego Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa konkursowa obejmuje 20 zdjęć autorstwa 10 fotografów. Wszystkie prace zostały wykonane podczas Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych - Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku. Wszystkie bez wyjątku powstały w celu ukazania przez fotografię piękna teatru tworzonego przez osoby niepełnosprawne. 

Wśród nagrodzonych zdjęć można znaleźć zarówno prace wykonane przez doświadczonych fotografów, jak i przez pasjonatów dopiero rozpoczynających swoją przygodę z fotografią. Faktem pozostaje, że uczestnicy konkursu w niezwykły sposób oddali to co działo się na festiwalu - niektóre zdjęcia skupiają się na poszczególnych aktorach, inne pokazują przedstawienia w zupełnie nowych ujęciach, a są i takie, które podglądają twórców za kulisami. 

Wystawa jest zakończeniem zeszłorocznej edycji konkursu, a także początkiem tegorocznego, siódmego już konkursu "Teatr w Obiektywie".

"Teatr w Obiektywie" został stworzony w celu połączenia dwóch niezwykłych dziedzin sztuki jakimi są teatr i fotografia. Organizując Konkurs możliwe jest ukazanie artystycznego spojrzenia na Międzynarodowy Przegląd Teatralny Osób Niepełnosprawnych - Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS), podczas których konkurs jest realizowany. Jest on również okazją do realizacji głównego celu, jakim jest kształtowanie pozytywnego stosunku społeczeństwa do twórczości osób niepełnosprawnych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej