W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa fotograficzna: Baśnie, bajki i bajeczki

Data rozpoczęcia 2018-07-01
Data zakończenia 2018-08-31
Miejsce Filia nr 34 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, ul. Judyma 2a w Lublinie
Organizator Pracownia Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Inspiracją do powstania prac fotograficznych są baśnie, bajki i bajeczki, zarówno te dawne, jak i te współczesne, pisane wierszem lub prozą, animowane bądź realizowane w postaci filmów fantasy tworzonych specjalnie dla dzieci.

Autorzy zdjęć w wieku od 13 do 23 lat ukazują na swoich zdjęciach aranżowane sceny z opowieści bajkowych, przedstawiają bohaterów baśniowych, tych o cechach pozytywnych i negatywnych, a także prezentują w sposób alegoryczny miejsca zdarzeń, gdzie rozgrywa się akcja fabuły. Odbiorcy oglądając te prace fotograficzne przenoszą się w świat fikcji i fantazji, chociaż widzą niejednokrotnie realne obrazy zaczerpnięte z otaczającej rzeczywistości. Ciekawe są również symboliczne ujęcia motywów baśniowych oraz zamieszczone obok zdjęć fragmenty tekstów literackich.

Dzięki tej wystawie przypomnieć sobie można bajki: o Królewnie Śnieżce, Krasnalu Hałabale, Jasiu i Małgosi, Czerwonym Kapturku, Śpiącej Królewnie, Wróżkach i Czarownicach, Smerfach, Alicji w Krainie Czarów oraz wiele innych.

Wystawa ta ma zachęcać odbiorców do poznawania różnych tekstów kultury należących do literatury i filmoteki dziecięcej.

Nauczyciel: Anna Asyngier-Kozieł

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne