W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotograficzna Kazimierza Kasprzaka „Geograficzne Centrum Europy – Litwa”

Wystawa fotograficzna Kazimierza Kasprzaka „Geograficzne Centrum Europy – Litwa”
Data rozpoczęcia 2009-06-25
Data zakończenia 2009-07-19
Kategoria Wystawa

Kazimierz Kasprzak – dziennikarz i podróżnik. Od lutego 2007 r. jest pierwszym mieszkańcem Lubelszczyzny, którego nogi stanęły na wszystkich kontynentach. Podczas swych podróży przebył przez wszystkie strefy klimatyczne. Jest członkiem Klubu Siedmiu Kontynentów. Dotychczas odwiedził ok. 70 krajów. Zaowocowało to wieloma publikacjami, w tym w prasie polonijnej. Przebywał u rodaków w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Australii i w Kazachstanie.
Szczególnie miło wspomina podróż z lubelskimi naukowcami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na Spitsbergen (przełom czerwca i lipca 2006 r.) oraz wyprawę na Antarktydę (luty 2007 r.). Podczas swych podróży Kazimierz Kasprzak nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Zdjęcia, obok podróży są drugą jego pasją. Chętnie pokazuje swe fotografie, organizując wystawy w różnych miastach Polski. Z podróży do Włoch przywiózł m.in. zdjęcia grobów polskich żołnierzy pochowanych na cmentarzach w Loreto i Monte Cassino.

Kazimierz Kasprzak urodził się w 1941 r. Z wykształcenia jest technologiem żywności. Przez całe swe życie zawodowe pracował w jednej z lubelskich redakcji. Choć zmieniały się jej nazwy - początkowo był to „Sztandar Ludu”, później „Dziennik Lubelski”, a ostatecznie „Dziennik Wschodni” – to był to ten sam zespół ludzi. Początkowo pracował w dziale sportowym, by ostatecznie pisać o problemach Lubelszczyzny w dziale terenowym „Dziennika Wschodniego”. Od kilku lat jest na emeryturze.
źródło: www.dookolaswiata.lublin.pl

Wstęp wolny, wystawa otwarta w godzinach pracy biblioteki.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej