W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa fotograficzna „Magiczny świat Bohumila Hrabala”

Data rozpoczęcia 2014-12-11
Data zakończenia 2014-12-31
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Peowiaków 12
Kategoria Wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie wraz z Czeskim Centrum w ramach obchodów Roku Bohumila Hrabala zapraszają na wystawę fotograficzną „Magiczny świat Bohumila Hrabala”. Wystawa prezentuje fotografie Ladislava Michálka – przyjaciela i nadwornego fotografa pisarza.

Prace Michálka to pełne napięcia i plastycznej złożoności fotografie. Artysta rejestrował na nich różne sytuacje, nastroje, uczucia. Michálek fotografował proces stopniowej przemiany Libni, dzielnicy, której pełno jest dziś już tylko w opowiadaniach Hrabala, zakątki, małe uliczki, restauracyjki, domy, podwórka, pracownie rzemieślnicze, wyrzucone przez Wełtawę odpady, znikające ze ścian libeńskich domów napisy reklamowe. Pomiędzy nimi znajdują się również fotografie ówczesnych osobistości kultury nieoficjalnej, Hrabala, Boudníka, Bondy’ego w przestrzeniach Kerska, gospody, lasu czy pociągu.
Galeria OKNA, I piętro (korytarz Biblioteki)

Najważniejsze wydarzenia cykliczne