W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotografii Edwarda Hartwiga: Kolor czy…?

Wystawa fotografii Edwarda Hartwiga: Kolor czy…?
Data rozpoczęcia 2023-10-28
Data zakończenia 2023-11-30
Miejsce Galeria Teatru NN, ul. Grodzka 34
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

W 2022 roku do Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN" dzięki Ewie Hartwig-Fijałkowskiej trafiła kolejna część lubelskiego archiwum Edwarda Hartwiga. Wśród ponad 2000 sztuk materiałów – dokumentów rodzinnych, zdjęć i rękopisów znalazły się pozytywy fotograficzne, negatywy i barwne diapozytywy autorstwa najwybitniejszego polskiego fotografika. Część z nich zostanie zaprezentowana w Galerii Teatru NN.

W kolekcji przekazanej Ośrodkowi „Brama Grodzka - Teatr NN" przez Ewę Hartwig-Fijałkowską możemy odnaleźć wszystkie fotografie zaprezentowane w albumach fotograficznych: „Mój Kazimierz" i „Kazimierz Nad Wisłą", które stanowią jedynie niewielką część zdjęć Edwarda Hartwiga wykonanych w Kazimierzu nad Wisłą.

Wśród zdjęć odnajdziemy także lubelskie kadry wykonane w latach 80. i 90. XX w. oraz dokumenty związane z Heleną Hartwig i Edwardem Hartwigiem oraz dokumenty rodzinne. Wszystkie materiały zostały zdigitalizowane i zrekonstruowane cyfrowo przez Pracownię Ikonografii Ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN". Ich wybór przedstawimy na ekspozycji wystawy oraz obszernie w Bibliotece Multimedialnej Teatru NN.

Kuratorzy, realizacja wystawy: Patryk Pawłowski, Joanna Zętar / Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN" w Lublinie

Wystawa jest dostępna do 30 listopada 2023 roku. Zwiedzanie ekspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00.