W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotografii: Pejzaż polski

Wystawa fotografii: Pejzaż polski
Data rozpoczęcia 2018-03-23
Data zakończenia 2018-04-12
Miejsce Galeria Krańcowa, Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice", ul. Krańcowa 106
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa fotografii uczestników zajęć w Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej, działającej w MDK „Pod Akacją” w Lublinie, pod kierunkiem nauczyciela Anny Asyngier–Kozieł, pt. "Pejzaż polski". Wernisaż wystawy odbędzie się 23 marca 2018 roku, o godzinie 18:00. Wystawę będzie można oglądać od 23 marca do 12 kwietnia 2018r. w Galerii Krańcowej.

Mottem wystawy są słowa Jana Bułhaka, uznanego za ojca i twórcę idei polskiej fotografii ojczystej: „Najbardziej piękne widoki natury wydają się być suche i zimne, gdy my nie połączymy się z nimi w niejako zmysłowej bliskości... Bo sama natura nigdy nie jest tak piękna, jak jej odblask w duszy człowieka.”

„Pejzaż polski” to wystawa fotografii, na której autorzy zdjęć w wieku od 12 do 22 lat, zaprezentują uroki i piękno naszej ojczyzny. Na ich pracach zobaczyć będzie można różne rodzaje pejzaży między innymi: nizinny, wyżynny, górski, nadmorski, a także wiejski lub miejski. Zdjęcia zostały wykonane w różnych zakątkach Polski, w okresie czterech pór roku.

Temat zdjęć – pejzaż w fotografii – wbrew obiegowej opinii nie jest łatwy i banalny szczególnie dla młodych twórców. Dobre zdjęcia o tej problematyce wymagają od autorów dużej cierpliwości, odpowiedniego przygotowania, fachowej wiedzy i praktycznego warsztatu fotografa.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej