W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotografii: Portrety publiczności

Wystawa fotografii: Portrety publiczności
Data rozpoczęcia 2021-06-24
Data zakończenia 2021-06-27
Miejsce Namiot Festiwalowy Innych Brzmień
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Bez publiczności nie byłoby festiwali. Bez odbiorców wydarzenia kulturalne nie miałyby sensu. Kolektywne przeżywanie, jakże utrudnione z powodu pandemii Covid-19, to najbardziej odczuwalny brak w dostępie do kultury. Bez wymiany energii pomiędzy artystami i publicznością koncerty okazały się być w większości przypadków namiastką i formą zastępczą. My jednak po raz kolejny spotykamy się na Błoniach pod Zamkiem w ramach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia i cieszymy się bardzo, że możemy tu być wszyscy razem.

Wystawa przedstawia grupowe i indywidualne portrety publiczności Innych Brzmień, jakie powstawały od 2008 do 2020 roku. Ich autorami są festiwalowi fotografowie, którzy przez te wszystkie lata towarzyszyli nam w wyjątkowej muzycznej podróży, jaką są przecież Inne Brzmienia. To oni, czujnie naciskając migawkę i łowiąc najlepsze kadry, utrwalili dla potomnych tak wiele emocji i unikatowych momentów, które dziś z sentymentem wspominamy.

Autorami fotografii prezentowanych na wystawie są: Robert Grablewski (który towarzyszy festiwalowi od samego początku), Ignacy Tokarczyk, Jakub Bodys, Natalia Ogłoszka, Katarzyna Anna Kubiak, Krzysztof Mazur, Tomasz Bylina.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2021

Informacja o wejściówkach