W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa fotografii Roberta Pranagala: Memu miastu

Data rozpoczęcia 2018-11-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Data zakończenia 2018-12-09
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Robert Pranagal
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa fotografii autorstwa Roberta Pranagala, które powstały w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin na realizację projektu z zakresu twórczości artystycznej pt. „Memu Miastu”. 

Na wystawę złoży się 40 odbitek fotograficznych wykonanych w szlachetnej, historycznej technice olejowej, a wystawa wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawie towarzyszyć będzie katalog zawierający reprodukcje wszystkich eksponowanych prac oraz diaporama.
Wystawa stanowi osobisty hołd autora dla roli Lublina w historii odzyskania niepodległości i jest podróżą w czasie do miasta z okresu międzywojennego. Będzie to podróż śladami znakomitych polskich fotografików, którzy związani byli z Lublinem i fotografowali go w tamtym czasie, takich jak Edward Hartwig, Jan Bułhak czy też Stanisław Jacek Magierski.

Kurator: Lucjan Demidowski
Zakończenie wystawy: 9 grudnia 2018

Od wielu lat związany z lubelskimi instytucjami kultury i środowiskiem fotograficznym. Autor 6 wystaw indywidualnych i uczestnik kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace zostały przyjęte do międzynarodowych salonów fotografii w ponad 30 krajach na całym świecie, zdobywając kilkadziesiąt nagród w postaci złotych, srebrnych i brązowych medali, a także wyróżnień i dyplomów. Chętnie angażuje się również w działalność edukacyjną i społeczną.
Nie jest to pierwsza wystawa Roberta Pranagala w Centrum Spotkania Kultur. W 2016 roku miała tu miejsce premierowa wystawa jego prac w technice gumy pt. „Powrót”. Cieszyła się ona dużą popularnością i była bardzo ciepło przyjęta przez odbiorców. Prace z tej serii stanowiły również element wystawy pt. "Piętno Techniki", która odbyła się w ramach Dni Fotografii Alternatywnej, organizowanych niedawno przez Związek.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne