W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa fotografii ulicznej Alka Nowaka i Ewy Respond "Nie na miejscu/Out of Place"

Wystawa fotografii ulicznej Alka Nowaka i Ewy Respond "Nie na miejscu/Out of Place"
Data rozpoczęcia 2014-01-09
Data zakończenia 2014-02-17
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wystawa

ACK UMCS "Chatka Żaka" oraz Stowarzyszenia Grupa Projekt zapraszają na wystawę fotografii ulicznej Alka Nowaka i Ewy Respond "Nie na miejscu/Out of Place".

Na wystawie zobaczymy zestaw fotografii, który, jak mówią autorzy powstał podczas przeglądania archiwum zdjęć i poszukiwania odpowiedzi na pytanie: co właściwie sprawia że zdjęcie uliczne działa.? "Nie na miejscu" jest tylko małym fragmentem odpowiedzi, opartym na jednym tylko mechanizmie dotyczącym jedynie przedmiotów niespodziewanych w kontekście, w którym autorzy je zastali. Zestaw ma widza zastanowić, uwrażliwić na ten rodzaj fotografii, ale przede wszystkim lekko rozbawić.


Wystawa czynna do 17 lutego 2014 r.
od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00

Alek Nowak, rocznik '80. Student Kulturoznawstwa UMCS, w 2004 wyemigrował do Irlandii. Od tamtego czasu fotografuje ulicę, od 2013 członek kolektywu Un-Posed. Ostatnio w głębokim kryzysie sensu fotografii w ogóle, do tego świeżo upieczony tata i entuzjastyczny kolarz w nielicznych wolnych chwilach.

Ewa Respond, rocznik '80. Studentka Kulturoznawstwa UMCS, w 2004 wyemigrowała do Irlandii. Fotografią zajmuje się od 2006, początkowo głównie podczas podróży, później też na co dzień. Ostatnio ciężko zapracowana mama i niespełniona z braku czasu podróżniczka.