W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Genesis. Fotografie Sebastião Salgado

Wystawa: Genesis. Fotografie Sebastião Salgado
Data rozpoczęcia 2016-05-28
Data zakończenia 2016-08-14
Miejsce Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: 14 zł / 10 zł ulgowy / 8 zł grupowy (grupa min. 15 osób)
Kategoria Spotkanie

Godziny: od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-20:00, w poniedziałek nieczynna.
W środy w godz. 12:00 – 18:00 wstęp wolny


Sebastião Salgado – brazylijski mistrz fotografii, ceniony w świecie za swoje czarno-białe zdjęcia przyrody ożywionej i nieożywionej, monumentalne cykle dokumentujące życie społeczne oraz naturę. W związku ze swoimi projektami fotograficznymi odbył ponad 100 podróży. Wystawy jego prac, których kuratorką jest Lélia Wanick Salgado, prezentowane są na całym świecie. W 2004 roku Sebastião Salgado rozpoczął pracę nad cyklem „Genesis”, mającym na celu pokazanie natury i ludzkości w perspektywie tego, co pierwotne i nieskalane. „Genesis” składa się z serii fotografii krajobrazów i przyrody, jak również społeczności ludzkich nadal żyjących w oparciu o dawne tradycje swoich przodków.

„Genesis” to fotograficzna podróż w głąb planety – ekspedycja, by na nowo odkryć góry, pustynie i oceany, zwierzęta i ludy, którym udało się – jak dotąd – uciec przed wpływem współczesności. Ziemie i życie wciąż jeszcze nieskalanej planety. Jednocześnie „Genesis” to projekt, który zwraca uwagę na czasy obecne. Prezentując zapierające dech w piersiach piękno „zaginionego” świata, któremu cudem udało się przetrwać, artysta pokazuje to, co jest zagrożone i wskazuje na to, co wspólnie musimy uratować. 

W ramach polskiej premiery wystawy, pokazana zostanie jej pełna wersja, zawierająca aż 244 fotografie, zaprezentowane w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.