W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa grafik: Rzeczywistość

Wystawa grafik: Rzeczywistość
Data rozpoczęcia 2017-01-15
Data zakończenia 2017-02-04
Miejsce ACK UMCS „Chatka Żaka” ul. Idziego Radziszewskiego 16, Lublin
Organizator ACK UMCS „Chatka Żaka”, Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Czas trwania wystawy: 14.01.2017-4.02.2017
Wystawa autorska Lidii Gajek(LG) (graficzki, absolwentki filozofii) pt: RZECZYWISTOŚCI, pod duchowym patronatem René Magritte’a, nawiązuje do symbolizmu i surrealizmu. 
 

Jednak, jak mówi autorka: grafiki te w metaforyczno-poetycki sposób opowiadają o rzeczywistości, widzianej przez pryzmat rzeczy, przedmiotów. Odnoszę często wrażenie, że istnieją one inaczej niż zwykliśmy zakładać. „Obcując z nami”, przejęły właściwości podmiotu i dlatego czasem wydają się być bardziej ludzkie niż ludzie. My z kolei, coraz częściej stajemy się przedmiotowi i tak traktujemy innych. Równocześnie, rzeczy posiadają w sobie „ciszę, spokój, cierpliwość, autentyczność” – cechy przez nas utracone. Oto żyjemy w czasach, gdy niejednokrotnie musimy uczyć się od przedmiotów człowieczeństwa, gdyż granica podmiot-przedmiot uległa zatarciu.
Życzę wszystkim owocnego szukania w rzeczy samej.