W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa Grzegorza Marszałka
Data rozpoczęcia 2022-07-03
Data zakończenia 2022-10-17
Miejsce ogrodzenie Ogrodu Saskiego, Aleje Racławickie 14A
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na wystawę Grzegorza Marszałka w Galerii Saskiej.

Ten wielowymiarowy artysta tworzy plakaty, zajmuje się ilustracją, rysunkiem i grafiką projektową. Specjalizuje się zarówno w plakacie, jak i grafice warsztatowej.

Urodził się w 1946 roku w Świnnej koło Żywca. Ukończył Liceum Plastyczne we Wrocławiu oraz studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 1971 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowniach Waldemara Świerzego i Lucjana Mianowskiego i od tego czasu jest związany pracą dydaktyczną z macierzystą uczelnią (obecnie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu).

Od 1999 jest profesorem zwyczajnym. Laureat wielu nagród w tym Złotego Medalu na 24 Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach (2015 r.). Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej