W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Historia o pewnych historiach

Wystawa: Historia o pewnych historiach
Data rozpoczęcia 2017-05-02
Data zakończenia 2017-05-28
Miejsce Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Artyści: Anastasiya Rudniewa, Lada Nakonechna, Ewa Zarzycka, Nataliya Shewchenko, Nikita Kadan, Zhanna Kadyrova, Kostyantyn Smolyaninov, Volodymyr Kostyrko, Oleksandr Burlaka, Szuper Gallery, Andriy Raczynskyi i Daniil Revkovskyi

Kurator: Yaroslav Futymskyi

Wystawa powstała do przestrzeni nieczynnego muzeum historii kombinatu papierniczo-celulozowego w Ponince (Ukraina). Czy było to właściwe miejsce, by mówić o historii przywłaszczonej, a następnie unicestwionej? Odnoszące się do przeszłości prace artystów uczestniczących w wystawie zostały umieszczone wśród eksponatów, będących dokumentami historii prowincjonalnego miasteczka. Historii zatrzymanej – muzeum od dawna jest zamknięte, relacjonuje rzeczywistość sprzed wielu lat. Sama narracja jest już bardzo archaiczna i należy do przeszłości.

Przeniesienie wystawy z miejsca z wielowarstwową historią do neutralnej przestrzeni wystawienniczej, zlokalizowanej w centrum handlowym, jest ryzykownym eksperymentem. Czy historie pozbawione historycznego kontekstu nie stracą części swego znaczenia?

Wystawa czynna do 28.05 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej