Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa ilustracji Doroty Opolskiej-Maksym "Powroty gołębskie opłotki"

Data rozpoczęcia 2017-06-05
Data zakończenia 2017-06-20
Miejsce Filia nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Bazylianówka 85
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki: poniedziałek, środa, piątek 10.00 – 18.00, wtorek 10.00 – 16.00, czwartek 12.00 – 16.00.

Ilustracje autorstwa Doroty Opolskiej-Maksym zamieszczone w książce Agnieszki Maj Powroty w gołębskie opłotki mają charakter ludowo-baśniowy. Zapraszają czytelnika, by rozpoczął wędrówkę dawnymi opłotkami Gołębia, wsi lubelskiej leżącej między Puławami a Dęblinem. Ilustracje wykonane są techniką pasteli suchej.

Dorota Opolska-Maksym – mgr pedagogiki UMCS w Lublinie, ukończyła również studia podyplomowe z plastyki na Wydziale Artystycznym UMCS oraz Policealne Studium Plastyczne w Radomiu na kierunku reklama. Pracuje jako pedagog szkolny i nauczyciel plastyki. Współpracuje z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury Promocji i Turystyki prowadząc zajęcia plastyczne dla młodzieży i dorosłych. Brała udział w licznych lokalnych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Ilustracje prezentowane na wystawie gościły na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie w 2016 roku, a rzeźbione przez Nią gęsie wydmuszki zostały dwukrotnie opublikowane na łamach czasopisma „Cztery Kąty” zdobywając wielkie uznanie czytelników. W 2015 roku Dorota Opolska-Maksym otrzymała Nagrodę Starosty Powiatu Puławskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne