W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa ilustracji Iwony Chmielewskiej

Data rozpoczęcia 2014-05-23
Data zakończenia 2014-06-06
Kategoria Wystawa

Ośrodek Książki Obrazkowej OKO Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza na wystawę ilustracji Iwony Chmielewskiej.

Artystka znana i nagradzana w Polsce i na świecie. Do najważniejszych jej osiągnięć należy dwukrotnie odbierana nagroda główna na Targach Książki w Bolonii: w 2011 w kategorii „Non Fiction” za ilustracje do książki „Dom Duszy – MAUM” i w 2013 w kategorii „Fiction” za autorską książkę pt. "Oczy" wydaną przez koreańskie wydawnictwo Changbi. W 2007 otrzymała „Złote Jabłko” przyznane przez Międzynarodowe Biennale Ilustracji w Bratysławie za ilustracje do „Thinking ABC”. W 2011 roku „Pamiętnik Blumki”, książka o Januszu Korczaku i jego wychowankach, została dwukrotnie nagrodzona w konkursie IBBY (Polska Sekcja Stowarzyszenia Książki dla Młodych), zdobywając tytuł „Książki Roku 2011” w kategorii „Książka obrazkowa” oraz wyróżnienie literackie. W marcu 2012 roku za tę samą książkę otrzymała nominację do najważniejszej państwowej nagrody literackiej w Niemczech „Der Deutsche Jugendliteraturpreis”, której finał odbył się w październiku. „Pamiętnik Blumki” znalazł się również na prestiżowej liście Białych Kruków 2012 Internationale Jugendbibliothek w Monachium. W Seulu na CJ Picturebook Festival została wybrana do grona 100 najlepszych książek świata.

Iwona Chmielewska jest także laureatką Pegazika, nagrody przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek wybitnym twórcom książek dla dzieci i młodzieży podczas XI Poznańskich Spotkań Targowych 2012.

Wystawa Iwony Chmielewskiej prezentowana w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej została przygotowana na Poznańskie Spotkania Targowe w 2012 z cyklu Mistrzowie Ilustracji.

Wystawa potrwa do 6 czerwca.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne