W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa Janusza Oskara Knorowskiego "Brzozystość"

Wystawa Janusza Oskara Knorowskiego "Brzozystość"
Data rozpoczęcia 2008-05-16
Data zakończenia 2008-06-20
Kategoria Wystawa

"Janusz Oskar Knorowski jest jednym z najoryginalniejszych malarzy swego pokolenia. Wypracował własną, niepowtarzalną poetykę przedstawiania natury – mówi Piotr Zieliński, właściciel Galerii Sztuki Wirydarz. (...)
Znakiem rozpoznawczym jego obrazów są brzozy, które dodaje i odejmuje, dzieli i mnoży na płótnie. „Namalować brzozy tak, by obraz był nie tylko ich wizerunkiem, lecz by wyrażał ich brzozystość, czy brzozowatość. Trochę jak z Leśmiana…”, deklaruje Knorowski. Uprasza się jednak publiczność, by nie sprowadzała jego twórczości do jednego tylko znaku. Dla artysty brzoza jest brzozą, ale i całym światem, bowiem jak pokazuje historia sztuki, temat obrazu już od dawna nie jest tym, co wyrażałoby cały zamysł twórcy."
T. Dras, "Kurier Lubelski"