W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa "Japan - Poland 4 Artists"

Wystawa "Japan - Poland 4 Artists"
Data rozpoczęcia 2013-07-05
Data zakończenia 2013-07-31
Kategoria Wernisaż

Daimon Kiyohiro Urodzony w 1932 roku. Studia artystyczne na Uniwersytecie Kanazawa (1953). Członek Stowarzyszenia Artystów w Tojamie. W dorobku liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Brał udział w pracach jury wielu prestiżowych imprez artystycznych w Azji i Europie. Mieszka i tworzy w Tojamie (Japonia).

Toru Taniuchi Urodzony w 1979 roku. Studia artystyczne w Niiagata. Nauczyciel w średniej szkole artystycznej 37 lat. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Otrzymał wiele prestiżowych nagród od władz Toyamy. Członek stowarzyszenia Artystów Jiyu, Japońskiej Zachodniej Ligii Artystycznej, Zachodniej Ligii Malarzy w Tojamie, Zachodniej Ligii Pisarzy i malarzy Miasta Tojama.

Ewa Anna Niestorowicz Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki oraz Wydziału Artystycznego. Ukończyła studia w 1999r. w pracowni malarstwa prof. Adama Styki, uzyskując dyplom z wyróżnieniem rektora. Od 2000r. jest zatrudniona na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie w Zakładzie Wiedzy Wizualnej, na stanowisku adiunkta. W 2006r. uzyskała tytuł doktora. Rozprawa została wyróżniona pierwszą nagrodą na ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę doktorską. Należy do związku Polskich Artystów Plastyków. Na swoim koncie posiada 18 wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt wystaw zbiorowych. Wystawiała w Polsce, Niemczech, Austrii, USA, Hiszpanii, Macedonii, Ukrainie, Francji i Wielkiej Brytanii. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w kraju i za granicą.

Anna Papiernik Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Doroty Jajko-Sankowskiej w 2009r. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, "otwARTej grupy" z Lublina i jasielskiej grupy "Plaja". Laureatka wielu nagród w kraju i za granicą. Posiada w swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i za granicą (Polska, Japonia, Macedonia, Ukraina, Słowacja). Uczestniczyła w plenerach międzynarodowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, USA, Japonii.