W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa Jarosława Koziary "Zabawy Typograficzne"

Wystawa Jarosława Koziary "Zabawy Typograficzne"
Data rozpoczęcia 2011-02-17
Data zakończenia 2011-03-10
Kategoria Wystawa

Jarosław Koziara urodził się w styczniu 1967 roku w Jędrzejowie. Jest absolwentem Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, w roku 1987 rozpoczął studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, a w 1990 zdał egzaminy i dostał się na Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył dyplomem w Pracowni Plakatu Maciej Urbańca.
Istotą twórczości Koziary jest działanie w przestrzeni publicznej, co łączy się z dużym formatem przedsięwzięć i wyrazistą kolorystyką. Od początku nie wybiera żadnego konkretnego kierunku ani medium, gdyż jak twierdzi, "w sztuce nie należy się ograniczać". Tworzy happeningi, performance, instalacje, landarty, maluje obrazy, rysuje, fotografuje, projektuje okładki płyt i książek, plakaty, logotypy, scenografie teatralne, kostiumy, pisze felietony - swobodnie porusza się po wielu obszarach sztuki, w każdym jest kreatywny i wyraźny.

Wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki.