W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa jubileuszowa 50 - lat Galerii ART ZPAP

Wystawa jubileuszowa 50 - lat Galerii ART ZPAP
Data rozpoczęcia 2008-02-01
Data zakończenia 2008-02-29
Miejsce Galeria "Pod podłogą", ul. Krakowskie Przedmieście 62
Kategoria Wystawa

Głównym założeniem wystawy jest pokazanie i przypomnienie szerszemu kręgowi odbiorców prac artystów-członków Okręgu Lubelskiego ZPAP, już nieżyjących, a współtworzących Galerię „ART.” ZPAP w minionym półwieczu i współpracujących z nią często.

Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia nieprzerwanego istnienia Galerii Związkowej przy ul .Krakowskie-Przedmieście 62 w Lublinie jako Salonu Wystawowo-Sprzedażnego, promującego, prezentującego i sprzedającego dzieła polskiej sztuki współczesnej, o zróżnicowanej tematyce i stylistyce, podobnie jak na obecnej wystawie.

Galeria „ART.” to poza głównym swoim zadaniem jakim jest wystawianie i sprzedaż obrazów, grafik, rzeźb, biżuterii art., lamp i rzemiosła art., jest także miejscem spotkań artystów, intelektualnej wymiany myśli, twórczych konfrontacji i ”zalążkiem” ciekawych pomysłów , związanych z nowymi wystawami, plenerami czy innymi inicjatywami związkowego środowiska plastyków.

Galeria przez wszystkie minione lata prezentowała wysoki poziom artystyczny eksponowanych prac, mając jednocześnie na uwadze zaspokajanie różnorodnych gustów swoich wieloletnich a także coraz to nowych klientów.PRACE NASTEPUJACYCH ARTYSTÓW POJAWIA SIE NA WYSTAWIE Z OKAZJI 50-LECIA ISTNIENIA GALERII ART. ZPAP

1.Józef Abramowicz
2.Zygmunt Bartkiewicz
3.Zygmunt Bobołowicz
4.Władysław Filipiak
5.Juliusz Kłeczek
6.Andrzej Kołodziejek
7.Zenon Kononowicz
8.Krzysztof Kurzątkowski
9.Eugeniusz Kwerko
10.Ryszard Lis
11.Jarosław Łukawski
12.Maria Urban-Mieszkowska
13.Edward Nadulski
14.Jarosław Olejnicki
15.Eugeniusz Pol
16.Stefan Sarnecki
17. Anna Strumińska

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej